Choroby przez papierosy

Nałóg palenia papierosów jest przede wszystkim niezwykle szkodliwy dla naszego zdrowia, a także w skrajnych przypadkach życia. Choroby przez papierosy pojawiają się u niemal każdego palacza, nawet u tego, w którym okres nałogu palenia papierosów był krótki. Według światowych organizacji zdrowia na każdym opakowaniu zawierającym wyroby tytoniowe musi się znaleźć adnotacja dotycząca wpływu na nasze zdrowie.

Choroby przez papierosy to przede wszystkim choroby układu oddechowego. Bardzo często palacze mają płytki oddech i ciągle kaszlą, ponieważ zbierająca się w płucach wydzielina z dymem musi znaleźć jakieś ujście. Poza tym, najgroźniejszymi skutkami długoletniego palenia papierosów są choroby serca, a także bardzo wysokie ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

Choroby przez papierosy mogą ujawnić się na różnym etapie życia, ale osoby palące po 10, 20 lat mogą być pewni tego, że prędzej czy później nałóg się zemści i objawi się w postaci choroby. To bardzo przełomowy moment, który sprawia, że coraz więcej osób po wiadomości o chorobie, natychmiast zrywa z nałogiem palenia papierosów. Bywają jednak sytuacje, kiedy jest na to za późno i nałogowego palacza czeka rychła śmierć spowodowana chorobą nowotworową lub problemami z sercem.